حریم ولایت
اولین خانه ی مجازی
مدافعان حریم ولایت


آقا اجازه ؟!دست خودم نیست خسته ام.در درس عشق در صف آخر نشسته ام .یعنی نمیشود که بینم سحر رسید؟درس غریب «غیبت کبری»به سر رسید؟آقا اجازه؟بغض گرفته گلویمان .آنقدر رد شدیم که
رفت آبرویمان.استاد عشق!صاحب عالم !گل بهشت باید که مشق نام تو را تا ابد نوشت

محمد شاملی


احسان و نیكی به والدین

1 – احسان و نیكی به والدین

وَ اعـْبـُدُوا اللَّهَ وَ لا تُشرِكُوا بِهِ شیْئاً وَ بِالْوَالِدَیْنِ إِحْسناً

و خدا را بپرستید! و هیچ چیز را شریك او قرار ندهید! و به پدر و مادر، نیكى كنید = سوره نساء آیه 36

2 – سپاس والدین هم ردیف سپاس خداوند

أَنِ اشكرْ لى وَ لِوَالِدَیْك

كه شكر براى من و براى پدر و مادرت بجا آور = سوره لقمان آیه 14


 

لطفاً برای خواندن ادامه مطلب کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 آبان 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: آیات موضوعی 

1- معرفت و شناخت امام(ع)
کسی که بر چشمه آبی وارد می شود، به اندازه ظرفی که به همراه دارد، از آن چشمه بهره می گیرد و زائری که به زیارت امام می آید به اندازه شناخت و معرفتی که دارد، از زیارت خویش سود می برد. پس پیش از هر چیز ، سطح شناخت و آگاهی خود را درباره امام بالا ببریم و قبل از ورود به میهمانی، صاحب خانه، خصوصیات اخلاقی و رفتاری او و نیز انتظارات و خواسته های وی را بشناسیم.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مهر 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: نکات آموزنده 

علامات و اعداد در فراماسونری

 
علاوه بر علاماتی که در قسمت های قبلی ذکر شد، علامات دیگر و اعداد خاصی مورد توجه فراماسون ها و دیگر گروه های شیطان پرست هستند که اکثر آنها نیز منشاء مصری دارند، هرچند علامت هایی نیز از دیگر عقاید الحادی  ملل  باستان از جمله آریایی های قدیم (نه دین زرتشت) ، شرق دور و... اقتباس شده اند.

  مهمترین آنها عبارتند از:

1)  پرگار و گونیا (یکی از مهمترین و معروفترین علامات).

در وسط این دو علامت، حرف G  قرار گرفته  است.(30)  (به  اعتقاد  فراماسونها،  « Goat = بز »  نماد  شیطان است.
نکته ی جالب دیگر، این که در برخی از لژ ها بر روی علامت پرگار و گونیا، علامت چشم جهان بین نیز حک شده است که  نشان دهنده ی  اهمیت  فوق العاده ی  علامت  چشم جهان بین  در  نزد ماسون ها می باشد.


نماد پرگار و گونیای ماسونی (به چشم جهان بین روی پرگار دقت کنید )برای خواندن ادامه مطلب كلیك كنید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 مهر 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: فراماسونری و شیطان پرستی 

کد :                          فیش تبلیغ                         تاریخ :    /     /     13      

موضوع کلی : اخلاقی

مخاطب: جوان

نمایه :

1-       سفارش به نماز اول وقت

2-       سفارش به قرائت قرآن

3-    سفارش به یاری رهبر و مطیع ولایت بودن

م. عام :  شهداء

مناسبت: عام  

م. خاص :   گوشه هایی از وصیت نامه شهید  سید مجتبی علمدار

نوع مطلب : خاطره

خلاصه فیش  :  

 

اولین وصیت من به شما راجع به نماز است چرا که اولین چیزی که فردای قیامت به آن رسیدگی می شود نماز است پس سعی کنید در حد توان نماز هایتان را سر وقت بخوانید و قبل از شروع نماز از خداوند توفیق حضور قلب و خضوع و خشوع در نماز را طلب کنید

12 / 8 /69

به همه ی شما وصیت می کنم ، همه ی شمایی که این صفحات را می خوانید ، بیشتر قرآن بخوانید ، قرآن را بیشتر بشناسید ، بیشتر عشق بورزید ، بیشتر معرفت به قرآن داشته باشید بیشترِ درد هایتان را با قرآن درمان کنید ، سعی کنید انیس و مونستان باشد نه دکور و زینت طاقچه هایتان ،  بهتر است قرآن را زینت قلبهایتان کنید .

15 / 8 / 69

به دوستان و برادران عزیزم وصیت می کنم کاری نکنند که صدای غربت فرزند فاطمه مقام معظم رهبری را که همان ناله ی غریبانه ی فاطمه (س) خواهد بود بگوش برسد ، همان طوری که زمان امام خمینی (ره) گوش به فرمان بودید و در صحنه های انقلاب حاضر وآماده ی ایثار از جان و مال و زندگی جهت هر چه بارور شدن درخت تنامند اسلام ناب که 1400 سال پیش بدست توانای خاتم پیغمبران کاشته شد و با خون فاطمه ی زهرا (س) بین در ودیوار و عرق خون آلود پیشانی حیدر ، جگر پاره پاره امام حسن (ع) در میان تشت ، بدن پاره پاره و رگ بریده ی حلقوم ابی عبدالله و خون های جاری شده از ابدان شهدای کربلا و کربلای ایران آبیاری شد ، باشند .

نگذارید که آن  واقعه تکرار شود !! حتماً می پرسید کدام واقعه ؟

همان واقعه ای که بی بی فاطمه ی زهرا نیمه ی دل شب دست به دعا بردارد (اللهم عجّل وفاتی ) ، همان واقعه ای که علی از تنهایی با چاه درد دل کند ، همان واقعه ای که امام حسن مجتبی را سنگ بزنند و آنقدر مظلوم و غریبش کنند که بعد از مرگش جنازه اش را تیرباران کنند ، همان واقعه ای که امام حسین فریاد بزند (هل من ناصراً ینصرونی ) فقط پیکر های بی سر شهدا تکان بخورند ، همان واقعه ای که امام صادق بفرمایند بتعداد انگشتان یک دست یار و یاور واقعی ندارم ، همان واقعه ای ... نهایتاً همان واقعه ای که امام خمینی (ره) بگوید : من جام زهر نوشیدم و ناله ی غریبانه ( اللهم عجل وفاتی ) او فاطمه را بگریه آورد !!

نگذارید تاریخ مظلومیت شیعه تکرار شود . بر همه واجب است مطیع حض فرمایشات مقام معظم رهبری که همان ولی فقیه   می باشد ، باشند چون دشمنان اسلام کمر بستند تا ولایت را از ما بگیرند و شما همت کنید ، متحد ویکدل باشید تا کمر دشمنان بشکند و ولایت باقی بماند .

13 / 4 /73

 

منبع

کتاب :  علمدار  عشق                      نویسنده : محمد یوسف نژاد   

جلد :                                                                صفحه:  146- 147 -148

یا .....

 


 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: فیش های تبلیغی 
برچسب ها: شهید سید مجتبی علمدار 

خواص حق ، خواص باطل


«خواص»، طبعاً دو جبهه‌اند: خواصِ جبهه‌ى حق و خواص جبهه‌ى باطل. عدّه‌اى اهل فكر و فرهنگ و معرفتند و براى جبهه‌ى حق كار مى‌كنند. فهمیده‌اند حق با كدام جبهه است. حق را شناخته‌اند و براساس تشخیص خود، براى آن، كار و حركت مى‌كنند.اینها یك دسته‌اند. یك دسته هم نقطه‌ى مقابل حق و ضد حقّند. اگر باز به صدر اسلام برگردیم، باید این طور بگوییم كه «عدّه‌اى اصحاب امیرالمؤمنین و امام حسین، علیهما السّلام هستند و طرفدار بنى‌هاشمند. عدّه‌اى دیگر هم اصحاب معاویه و طرفدار بنى‌امیّه‌اند.» بین طرفداران بنى‌امیّه هم، افراد با فكر، عاقل و زرنگ بودند. آنها هم جزو خواصند.

پس «خواصِ» یك جامعه، به دو گروهِ «خواصِ طرفدار حق» و «خواصِ طرفدار باطل» تقسیم مى‌شوند. شما از خواص طرفدار باطل چه توقّع دارید؟ بدیهى است توقّع این است كه بنشینند علیه حق و علیه شما برنامه‌ریزى كنند. لذا باید با آنها بجنگید. با خواص طرفدار باطل باید جنگید. این‌كه تردید ندارد.

بر گرفته از كتاب تاثیر خواص بر امت « دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای ‍‍

نوشته شده در تاریخ جمعه 22 مهر 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: حرف های گمشده -- فرمایشات امام خامنه ای 

 

عوامل پذیرش توبه

1 – تقوی

وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِیمٌ

تقواى الهى پیشه كنید كه خداوند توبه پذیر و مهربان است = سوره حجرات آیه 12

2 – تسبیح و استغفار

فَسبِّحْ بحَمْدِ رَبِّك وَ استَغْفِرْهُ إِنَّهُ كانَ تَوَّابَا

پروردگارت را تسبیح و حمد كن ، و از او آمرزش بخواه كه او بسیار توبه پذیر است = سوره نصر آیه 3

3 – فضل و رحمت الهی

وَ لَوْ لا فَضلُ اللَّهِ عَلَیْكمْ وَ رَحْمَتُهُ وَ أَنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ حَكیمٌ

و اگر فضل و رحمت خدا شامل حال شما نبود و اینكه او توبه پذیر و حكیم است (بسیارى از شما گرفتار مجازات سخت الهى مى شدید) = سوره نور آیه 10

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 مهر 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: آیات موضوعی 

کد :                                     فیش تبلیغ                      تاریخ :    /     /     13      

موضوع کلی :  اعتقادی

مخاطب: جوان

نمایه :

 

 

م. عام :  حجاب

مناسبت: عام  

م. خاص :  شان نزول آیه حجاب  

نوع مطلب : آیه داستان

خلاصه فیش  :  

شأن نزول : سوره ی نور، آیه ی 30-31

قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ Rَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُیُوبِهِنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَیْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِینَ غَیْرِ أُوْلِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاءِ وَلَا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ مَا یُخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِیعًا أَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَR

ترجمه : به مؤمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ این براى آنان پاکیزه‏تر است؛ خداوند از آنچه انجام مى‏دهید آگاه است!Rو به آنان با ایمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگیرند، و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را -جز آن مقدار که نمایان است- آشکار ننمایند و (اطراف) روسرى‏هاى خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود)، و زینت خود را آشکار نسازند مگر براى شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدر شوهرانشان، یا پسرانشان، یا پسران همسرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرانشان، یا زنان هم‏کیششان، یا بردگانشان [=کنیزانشان‏]، یا افراد سفیه که تمایلى به زن ندارند، یا کودکانى که از امور جنسى مربوط به زنان آگاه نیستند؛ و هنگام راه رفتن پاهاى خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانیشان دانسته شود (و صداى خلخال که برپا دارند به گوش رسد). و همگى بسوى خدا بازگردید اى مؤمنان، تا رستگار شوید!R

در كتاب كافی در شأن نزول نخستین آیه از آیات فوق از امام باقر)ع( چنین نقل شده است كه جوانی از انصار در مسیر خود با زنی روبرو شد و در آن روز زنان مقنعه خود را در پشت گوش ها قرار می دادند و طبیعتاً گردن و مقداری از سینه آنها نمایان می شد) چهره آن زن نظر آن جوان را به خود جلب كرد. و چشم خود را به او دوخت هنگامی كه زن گذشت جوان همچنان با چشمان خود او را بدرقه می كرد در حالی كه راه خود را ادامه می داد تا اینكه وارد كوچه تنگی شد و باز همچنان به پشت سر خود نگاه می كرد ناگهان صورتش به دیوار خورد و تیزی استخوان یا قطعه شیشه ای كه در دیوار بود صورتش را شكافت! هنگامی كه زن گذشت جوان به خود آمد و دید خون از صورتش جاری است و به لباس و سینه اش ریخته! سخت ناراحت شد با خود گفت به خدا سوگند من خدمت پیامبر می روم و این ماجرا را بازگو می كنم هنگامی كه چشم رسول خدا (ص)به او افتاد فرمود چه شده است؟ و جوان ماجرا را نقل كرد در این هنگام جبرئیل، پیك وحی خدا نازل شد و آیه ی فوق را آورد.

 

 

 

منبع

کتاب : تفسیر نمونه            نویسنده :  مكارم شیرازی

جلد :     14                          صفحه:   436-435

یا .....

 


 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 مهر 1390 توسط محمد شاملی

برچسب ها: حجاب شان نزول 


آموزش سخنرانی دینی-- استاد پناهیانشاخصای سخنرانی بد بدون تفصیل :

ایجاد تنفر در مخاطب

خستگی

بی توجهی

احساس تکراری بودن حتی در مطلب نو که بد اجرا شده

برانگیختن مخالفت مخاطب (این هم همان حرفها را می زند)

 

محتوای سخنرانیها معمولا چه چیزهایی هستند ؟

فرق بین محتوا و صورت : منطق ،تنظیم صورت تفکر می کند و کار به ماده ندارد . و از صورت و چینش کلام سخن به میان می اید

سخنرانی دارای :

1-     محتوا:مواد تشکیل دهنده سخنرانی ما سخن میگوییم

2-    برای خواندن ادامه مطلب كلیك كنید

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 مهر 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: آموزش سخنرانی دینی 

 

  جریان سیطنیسم (Satanism)

بنیان گذار

در 30 آوریل سال 1966 شخصی به نام آنتوان لاوی  در حالی كه سر خود را تراشیده بود طی مراسمی شبیه به آئین های شیطانی قرون وسطی رسما فرقه ی  شیطان گرای سیطنیسم (Satanism) را پایه گذاری كرد و در سانفرانسیسكو  اولین كلیسای شیطان را بنا نهاد وسال 1966 را به عنوان سال اول عهد شیطان نامید  (The church of satan/Michael Aquino/page 26) . وی ساختار مبانی فكری و فلسفی اش را تحت تاثیر آثار افرادی همچون فردریک نیچه، چارلز داروین، و.... بنا كرده بود و خود را جانشین آلیستر كرولی می دانست.لاوی سه سال بعد از تاسیس كلیسای شیطا ن كتاب مقدس این فرقه را تدوین نمود و نام آن را انجیل شیطانی (satanic bible) گذاشت .

برای خواندن ادامه مطلب كلیك كنید

نوشته شده در تاریخ جمعه 15 مهر 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: فراماسونری و شیطان پرستی 
برچسب ها: مرلین منسون 

بصیرتِ دشمن‌شناسی

)سخنرانی حضرت آیت الله مصباح یزدی در جمع گروهی از کارشناسان وزارت دفاع و فرماندهان سپاه قم )

 

الحمدلله رب العالمین و الصلوة و السلام علی سید الأنبیاء و المرسلین حبیب اله العالمین ابی القاسم محمد و علی آله الطیبین الطاهرین المعصومین. الّلهمّ کن لولیک الحجة ابن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه فی هذه السّاعة و فی کلّ ساعة ولیاً و حافظاً و قاعداً و ناصراً و دلیلاً و عیناً حتی تسکنه أرضک طوعاً و تمتعه فیها طویلاً.

 مطلع

تشریف‌فرمایی سروران عزیز را به این مؤسسه که به نام مبارک امام مزین است، خوش آمد عرض می‌کنیم. امیدوارم خدای متعال در سایه عنایات ولی عصر ـ‌ارواحنا له فداء‌ـ و توجهات مقام معظّم رهبری ـ‌حفظه الله‌ـ به همه ما توفیق انجام وظیفه، به صورتی که مطلوب و مرضی خودش باشد، مرحمت کند.

مقام معظّم رهبری در فرمایشات‌‌شان مکّرراً روی کسب بصیرت برای همه مردم بخصوص کارگزاران و افراد مؤثر در نظام، تأکید فرمودند. البتّه این تعبیر، سابقه طولانی دارد و براساس همین فرمایش ایشان، یک سری دوره‌‌های آموزشی به نام دوره‌‌های «بصیرت»، تشکیل شده که سال‌هاست ادامه دارد و متناوباً تشکیل می‌‌شود. امّا بعد از این جریانات اخیر، ایشان تأکید بیشتری روی این عنوان فرمودند.

 مفهوم بصیرت

ابتدا خلاصه برداشتی که ما از این مفهوم داریم را عرض می‌کنم، بعد وارد بحث دیگری می‌شوم. برداشت ما از این واژه که روی آن بسیار تأکید می‌شود، این است که، همان طور که ما در دیدنی‌های ظاهری، برای جلوگیری از خطر باید در لغزشگاه‌ها دقّت کنیم، پیش پایمان را خوب نگاه کنیم  و حواس‌مان را جمع کنیم که در چاله نیفتیم، در امور معنوی و اجتماعی هم باید بینش دقیقی داشته باشیم. ترجمه فارسی بصیرت، همان «بینش» است؛ یعنی به مسائل سطحی نگاه نکنیم. خوب دقیق شویم. اشخاص را، گروه‌ها را، شرایط اجتماعی داخل و خارج را، درست بشناسیم و درک کنیم تا در دام نیفتیم و بعد از کسب شناخت و آگاهی لازم مواظب باشیم که هوای نفس ما را فریب ندهد و موجب کوردلی‌مان نشود. در حقیقت قوام بصیرت، اولاً به شناخت شرایط رفتار است؛ یعنی بفهمیم در چه شرایطی مشغول به انجام کاری هستیم؟ در این کار با چه کسانی مواجه هستیم؟ ما در چه شرایط زمانی و مکانی قرار گرفته‌ایم؟ و ثانیاً مواظب باشیم که حب و بغض‌ها و هوس‌ها و تعلّقات، باعث نشود به دام شیطان بیفتیم.


 برای خواندن ادامه مطلب كلیك كنید

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 مهر 1390 توسط محمد شاملی

جنگ روانی از منظر قرآن و سیره نبوی    گاه ضربه‌ یك جنگ روانی برنده‌تر و قوی‌تر از هر نوع بمب و جنگ سخت‌افزاری و نظامی است. این نكته‌ای اجتناب‌ناپذیر است كه برای نیل به مقصود سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و یا هر نیت دیگر همواره باید به جنگ روانی اهمیت داد. اهمیت این مقوله بیش از یك بحث فرعی در استراتژی‌های مدیریت استراتژیك در هر اقدام سیاسی، نظامی و یا حتی فرهنگی و اجتماعی است. چه بسیار نبردهایی كه به وسیله حربه‌های روانی به پیروزی رسیده‌اند و چه بسیار نیروهای توانمند نظامی و سیاسی كه به وسیله جنگ روانی شكست خورده‌اند. جامعه امروز ما نیز شاهد یكی از این جنگ‌های روانی قدرتمندی است كه توسط برخی قدرت‌های بزرگ در زمینه انرژی هسته‌ای هدایت می‌شود. این جنگ روانی نه تنها مقوله انرژی بلكه مقولات بسیار دیگری را نیز نشانه گرفته تا انرژی هسته‌ای فقط راهی برای تحت فشار گذاشتن كشور ایران و تسلط همه‌جانبه از طریق تسلط انرژی بر ایران استوار گردد. در این مقاله كوشش شده است كه به اهمیت جنگ روانی از منظر قرآن و سیره نبوی پرداخته شود تا تصویر این بحث بر خوانندگان روشن‌تر گردد و از طرفی فراموش نشود كه بسیاری از حربه‌های دشمن حتی در اعماق تاریخ، جنگی روانی بوده كه به وسیله دشمنان اسلام طراحی گردیده و توسط رسانه‌های مختلف هدایت شده‌اند تا بتوانند به اهداف خود در زمینه‌های گوناگون برسند. 

 
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 مهر 1390 توسط محمد شاملی

برچسب ها: جنگ نرم 


اگر به توصیه چند سال قبل مبارزه با فساد عمل می‌شد، سوء استفاده چند هزار میلیاردی نمی‌شد/ به مفسد ترحم نكنید

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) بخش مهمی از بیانات خود را به موضوع فساد بزرگ مالی رخ داده در شبكه بانكی كشور اختصاص دادند و تأكید كردند كه اگر به توضیه‌های چند سال قبل در زمینه مبارزه با فساد توجه می‌شد و اجازه ریشه‌دار شدن مفاسد داده نمی‌شد، امروز سوء استفاده چند هزار میلیاردی پیش نمی‌آمد.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 مهر 1390 توسط محمد شاملی
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin