حریم ولایت
اولین خانه ی مجازی
مدافعان حریم ولایت


آقا اجازه ؟!دست خودم نیست خسته ام.در درس عشق در صف آخر نشسته ام .یعنی نمیشود که بینم سحر رسید؟درس غریب «غیبت کبری»به سر رسید؟آقا اجازه؟بغض گرفته گلویمان .آنقدر رد شدیم که
رفت آبرویمان.استاد عشق!صاحب عالم !گل بهشت باید که مشق نام تو را تا ابد نوشت

محمد شاملی

 

 

حرف های گمشده

به عنوان مقدمه بحث :

فرمایشات مقام معظم رهبری به اذعان و اجماع نخبگان زیادی در مقاطع مختلف برای جامعه راهگشا بوده و هست . متاسفانه غالباَ این بیانات بعد از مدتی به دلایل مختلف فراموش         می شوند .

 

مجموعه بحث های سلسه ای حرف های گمشده تلاش خواهد داشت این سخنان گوهر بار و مهم را در هر هفته به صورت منسجم در آورد تا رهنمود های ایشان ناپدید نشوند و دوستان  بهره ی كافی از این فرمایشات مقام معظم رهبری ببرند.

 

مردم دو دسته اند:  خواص و عوام

یك دسته كسانی هستند كه بر مبنای فكر خود،از روی فهم و آگاهی و تصمیم گیری كار می كنند. راهی را    می شناسند ودر آن راه كه البته در اینجا جنبه های خوب وبدش ملاك نیست،گام بر می دارند.این دسته را خواص می نامیم.دسته ی دیگر، كسانی هستند كه نمی خواهند بدانند چه راهی درست و چه حركتی صحیح است.در واقع نمی خواهند بفهمند،بسنجند،به تحلیل بپردازند و درك كنند. به تعبیری دیگر، تابع جو جامعه اند و .به چگونگی جو نگاه می كنند و به دنبال آن جو به حركت در می آیند.این دسته از مردم را عوام         می نامیم.

پس جامعه را می شود به دو دسته خواص و عوام تقسیم كرد .

خواص چه كسانی هستند؟

در اینجا منظورم قشر خاصی نیستند، زیرا در بین خواص، كنار افراد باسواد ،افراد بی سوادی هم هستند.گاهی كسی بی سواد است ؛اما جزو خواص است.یعنی می فهمد چه كار می كند. از روی تصمیم گیری و تشخیص ، عمل می كند؛ او درس نخوانده ، مدرسه نرفته، مدرك ندارد لباس روحانی نپوشیده است. به هر حال، نسبت به قضایا از فهم برخوردار است.

در دوران پیش از پیروزی انقلاب، بنده در ایرانشهر تبعید بودم. در یكی از شهرهای همجوار، چند نفر آشنا داشتیم كه یكی از آنها راننده بود، یكی شغل آزاد داشت، و بالاخره،اهل فرهنگ و معرفت، به معنای خاص كلمه نبودند. به حسب ظاهر، به آنها عامی اطلاق می شد. با این حال جزو خواص بودند. آنها مرتب برای دیدن ما به ایرانشهر می آمدند و از قضایای مذاكرات خود با روحانی شهرشان می گفتند. روحانی شهرشان هم آدم خوبی بود؛ منتها جزو عوام بود. ملاحظه كنید! راننده كمپرسی جزو خواص، ولی روحانی نماز و پیش نماز محترم جزو عوام! مثلا آن روحانی می گفت:« وقتی اسم پیغمبر می آید، یك صلوات می فرستید، ولی اسم «آقا» كه می آید،سه صلوات می فرستید؟!»نمی فهمید. راننده به او جواب می داد: روزی كه دیگر مبارزه ای نداشته باشیم ؛ انقلاب پیروز شود؛ما نه تنها سه صلوات،كه یك صلوات هم نمی فرستیم! امروز این سه صلوات، مبارزه است! راننده می فهمید، روحانی نمی فهمید.

این را مثال زدم تا بدانید خواصی كه می گویم، معنایش صاحب لباس خاصی نیست. ممكن است مرد باشد، ممكن است زن باشد. ممكن است تحصیل كرده باشد، ممكن است تحصیل كرده نباشد، ممكن است ثروت مند باشد، ممكن است فقیر باشد. ممكن است انسانی باشد كه در دستگاه های دولتی خدمت می كند، ممكن است جزو مخالفین دستگاه های دولتی طاغوت باشد. خواص یعنی كسانی كه وقتی عملی انجام می دهند، موصع گیری می كنند و راهی انتخاب می كنند، از روی فكر و تحلیل است. می فهمند و تصمیم می گیرند و عمل می كنند.

 بر گرفته از كتاب تاثیر خواص بر امت « دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای ‍‍ « / ص : 21

 

ان شاء الله در مطالب آینده به خصوصیات عوام پرداخته می شود  منتظر بمانید .

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: حرف های گمشده -- فرمایشات امام خامنه ای 

موضوعات پیشنهادی برای سخنرانی

 


1. نگاه :

پیامدهای روانی نگاه
پیامدهای خانوادگی نگاه

محدودیت نگاه و آزادی

نگاه وشخصیت زن
راههای درمان نگاه

2. محبت:

تعریف محبت

محبتهای واقعی وخیالی

شرایط محبت ومحبوب

كاربردهای محبت دردین

محبت اهل بیت علیهم السلام وراه كسب آن

دوستیهای قبل زا ازدواج پیامدهای روانی خانوادگی واجتماعی قبل و بعد ازدواج

3. موسیقی:

موسیقی وپیامدهای روانی آن
موسیقی و پیامدهای اجتماعی

موسیقی وخیالپردازی

موسیقی وهیجان

موسیقی وغریزه جنسی

موسیقی وشادی

موسیقی وحزن

موسیقی های مجاز وغیر مجاز
زندگی موسیقی دانان بزرگ جهانادامه دارد ...... ما رو از نظرات خود محروم نکنید .التماس دعا

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: موضوعات جذاب برای سخنرای خوب 

آثار گناه

1 سختی و تنگدستی در زندگی

وَ مَنْ أَعْرَض عَن ذِكرِى فَإِنَّ لَهُ مَعِیشةً ضنكاً وَ نحْشرُهُ یَوْمَ الْقِیَمَةِ أَعْمَى

و هر كس از یاد من رویگردان شود زندگى تنگ (و سختى ) خواهد داشت ، و روز قیامت او را نابینا محشور میكنیم = سوره طه آیه 124

2 فساد در جامعه

ظهَرَ الْفَسادُ فى الْبرِّ وَ الْبَحْرِ بِمَا كَسبَت أَیْدِى النَّاسِ

فساد در خشكى و دریا به خاطر كارهائى كه مردم انجام داده اند آشكار شده = سوره روم آیه 41

3 ذلت و بیچارگی

ضرِبَت عَلَیْهِمُ الذِّلَّةُ وَ الْمَسكنَةُ ... ذَلِك بمَا عَصوا وَّ كانُوا یَعْتَدُونَ

خداوند (مهر) ذلت و نیاز بر پیشانى آنها زد ... اینها به خاطر آن بود كه گناهكار و سركش و متجاوز بودند    = سوره بقره آیه 61

4 گرفتاری و رنج

وَ مَا أَصبَكم مِّن مُّصِیبَةٍ فَبِمَا كَسبَت أَیْدِیكمْ وَ یَعْفُوا عَن كَثِیرٍ

هر مصیبتى به شما رسد به خاطر اعمالى است كه انجام داده اید، و بسیارى را نیز عفو مى كند                = سوره شوری آیه 30

5 تغییر سرنوشت انسان

إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیرُ مَا بِقَوْمٍ حَتى یُغَیرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ

(اما) خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملتى ) را تغییر نمى دهد مگر آنكه آنها خود را تغییر دهند                  = سوره رعد آیه 11

6 عذاب آسمانی

فَأَنزَلْنَا عَلى الَّذِینَ ظلَمُوا رِجْزاً مِّنَ السمَاءِ بِمَا كانُوا یَفْسقُونَ

و لذا ما بر ستمگران در برابر این نافرمانى عذابى از آسمان فرستادیم   = سوره بقره آیه 59

7 غرق شدن

مِّمَّا خَطِیئَتهِمْ أُغْرِقُوا فَأُدْخِلُوا نَاراً فَلَمْ یجِدُوا لهَُم مِّن دُونِ اللَّهِ أَنصاراً

(آرى سر انجام ) همگى به خاطر گناهانشان غرق شدند، و در آتش ‍ دوزخ وارد گشتند، و جز خدا یاورانى براى خود نیافتند = سوره نوح آیه 25

8 عذاب الهی در آخرت

وَ مَن جَاءَ بِالسیِّئَةِ فَكُبَّت وُجُوهُهُمْ فى النَّارِ هَلْ تجْزَوْنَ إِلا مَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

و آنها كه اعمال بدى انجام دهند به رو در آتش افكنده مى شوند آیا جزائى جز آنچه عمل مى كردید خواهید داشت = سوره نمل آیه 90

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: آیات موضوعی 

فراماسونری: دجال آخرالزمان- بخش اولپرسش های آغازین بحث:
  
وقایع جهان امروز را به چه صورت می توان توجیه کرد؟
2 – چرا امروزه مسجدالاقصی کانون توجه ادیان الهی است؟
3 – تلاش های اخیر برای تخریب مسجدالاقصی به چه دلیلی صورت گرفته است؟
4 – با وجود کشورهای پیشرفته ی اقتصادی درجهان (همانند چین  و  روسیه)،  چرا ایران به عنوان دشمن اصلی کشورهای غربی مطرح می شود؟
5 – چرا  کشورهایی  همچون   آمریکا  و  اسرائیل  که  داعیه های  مذهبی   دارند، بیشترین جنایات را در حق بشر مرتکب می گردند، اما کشور  کمونیستی  مانند چین، کمتر از کشورهای مزبور دست به سرکوب می زند؟
6 – چرا امروزه غرب، مسلمانان را بزرگترین تهدید می شمارد؟
7 – هدف غرب و بخصوص آمریکا، از حضور در خاورمیانه چیست؟
8 – چرا با وجود کشورهای نفت خیزی چون عراق و عربستان، اسرائیل در فلسطین اشغالی لانه گزیده است؟
9 – چرا عراق اشغال شده است؟
10 – چرا بهاییان مقبره ی بهاء الله در اسرائیل را مقدس ترین مکان می دانند؟
11 – چرا مبارزه با اسرائیل وظیفه ی تمامی مسلمین جهان است؟
12 – آرماگدون چیست و چرا امروزه مورد توجه قرار گرفته است؟
13 – چرا آمریکا از اسرائیل حمایت کامل می کند؟
14 – آیا آمریکا بازیچه ی اسرائیل است یا اسرائیل بازیچه ی آمریکا؟
15 – علت دشمنی غرب و اسرائیل با ایران و حزب الله چیست؟


ان شاء الله تلاش داریم تا بتوانیم در این بحث  به  پرسش های  مطرح  شده پاسخ دهیم. البته پاسخ ما به این سوالات، مستقیم نخواهد بود؛  بلکه  تلاش  می نماییم  تا شما خوانندگان عزیز، خود بتوانید با استفاده از اطلاعات این مقاله  ها به پاسخ صحیح برسید.

  فراماسونری چیست؟


می توان گفت این سؤالی است که افراد بسیاری قادر به پاسخ دادن  نیستند  و  یا اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارند. این در حالی است که این تشکیلات و اعضای آن، نقش مهمی در تاریخ داشته اند و شناخت  این  تشکیلات،  برای  ما  مسلمانان امری لازم و ضروری است.

کلمه ی  ماسون (mason)   یعنی  بنّا،  فراماسون (Freemason)  یعنی  بنّای  آزاد. ماسونری  یک تشکیلات منظم جهانی است که بر  ارکان  دولت های  جهان  و  اکثر وجوه زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جوامع، سلطه یافته است و  بسیار  هم آزادانه عمل می کند.  کسی  که  عضو  فراماسونری  است،  ماسون  یا  فراماسون نامیده می شود. ساختمانی که مرکز  فعالیت  ماسونهاست  لژ  نام  دارد.  یکی  از بزرگترین اهداف گروه های ماسونی این است که زمینه را برای حکومت فردی از بین ماسون ها با عنوان نمادین ضد مسیح (Antichrist  = دجال)، یا  به  تعبیر  بعضی  از گروه های ماسونی، فرعون جدید (New Pharaoh) آماده کنند. فراماسونری جمعیتی سرّی است که کسی به راحتی نمی تواند در حریم آن نفوذ کند و اگر هم راه یافت، مکلف است اسرار آن را مکتوم نگه دارد؛ اما با این وجود،  کسانی توانستند به حریم آن نفوذ کنند و به اسناد و مدارک مهمی دست یابند و  موفق  به  کشف  و  افشای اسرار آنها شوند. همه ی این افراد متفق الرأی  هستند  که:   «مسئله  یک  توطئه است که این توطئه از اواخر قرن هجدهم آغاز شده و تا به امروز هم با موفقیت تمام ادامه دارد و هدف نهائی آن ایجاد یک حکومت جهانی «شیطانی» است و برای پیاده کردن آن در سراسر عالم، به یک مبارزه وسیع و بی امان دست زده اند.»

کتاب «کمیته 300 کانون توطئه های جهانی» نوشته ی دکتر جان – کولمن،  در  این زمینه  چنین  می گوید:   « دلیل  موجودیت  نظامهای  پنهانی   مانند   سلحشوران اورشیلم،  سنت جان  و  مردان  میزگرد  و  گروه  میلنر  و  سایر  اجتماعات   مخفی (ماسونی) چه می تواند باشد؟ اینان، بخشی از  زنجیره ی  گسترده ی  فرماندهی سلطه گری  جهانی  را  تشکیل  می دهند   که   از   باشگاه  رم ،  سازمان  ناتو، مؤسسه ی  سلطنتی  امور  بین المللی   تا   سرسلسله ی   توطئه گران،   یعنی کمیته ی 300، امتداد دارد. این افراد و گروه ها به این اجتماعات پنهان  و  اسرار آمیز نیاز دارند، چرا که اعمالشان شیطانی است و بایستی از چشم جهانیان به دور بماند. »
یک توضیح: در کشور های غربی گروه های مختلف مخفی و سری فعالیت    می کنند که بعضآً نام های اغواگری  چون  ( Illuminati = روشن ضمیران،  روشن فکران )  و ...  دارند.  اکثر  گروه های  نامبرده ،  گروه هایی توطئه گر و پیرو اهداف  شیطانی  هستند که دست بسیاری از آن ها برای محققین رو شده است. اکثر  این  گروه ها  با  وجود تفاوت های ظاهری، عقاید مشترک و  اهداف  یکسانی  دارند.  اسامی  که  به  این گروه ها اطلاق می شود عبارتند از: Theosophical Society (نامی که به هیچ عنوان درخور آنان نیست)، Occult، Secret Society، Illuminati،  The Committee of 300،Masonry  و  Freemasonry. از این به بعد وقتی از ماسون ها یا فراماسون ها  سخن می گوییم ، علاوه بر اعضای Freemasonry  و  Masonry  به  طور  خاص،  منظورمان  اعضای  گروه های  دیگر  نیز   به   طور   عام می باشند. چرا که این گروه ها همگی عقاید و اهداف مشترکی دارند.    ..........ادامه دارد

ان شاءالله در قسمت های آینده ادامه بحث را خواهیم نوشت .     یا علی مدد

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: فراماسونری و شیطان پرستی 

کد :                                      فیش تبلیغ                          تاریخ :    /     /     13      

موضوع کلی : اخلاقی

مخاطب: جوان

نمایه :

               سر بریده ، ذکر می گوید

                       وصیتی عاشورایی

م. عام :  شهداء

مناسبت:  عام  ومحرم

م. خاص  همانند امام حسین (ع)  شهید شدن

نوع مطلب : خاطره

خلاصه فیش  :  

 

یکی از همرزمان شهید علی اکبر دهقان تعریف می کند که شهید علی اکبر دهقان  وقتی در جاده بصره خرمشهر به شهادت رسید ، دیدم سر بریده اش دارد در محوطه می رود . سری که از پشت قطع شده بود ، روی زمین داشت می غلتید و تنش هم هنوز از پا نیفتاده بود . سر این شهید ، حدود 5 دقیقه فریاد « یا حسین یا حسین » سر می داد . این فریاد را همه ما ( از جمله برادران حدادی ، آذر بیک ، مصطفی خراسانی ، طوسی ) که حدود 10 - 15 نفر بودیم ، می شنیدیم و همه  به جای اینکه جنازه را جمع بکنند داشتند گریه می کردند .

این شهید وصیتی هم داشت که ما آن را از کوله پوشتی اش پیدا کردیم . یک تکه کاغذ بود که نمی دانم شب  قبل نوشته بود یا همان روز، در این وصیت نامه این چنین آمده است که:

خدایا ! من شنیده ام که امام حسین (ع) با لب تشنه شهید شده . من هم دوست دارم اینگونه شهید شوم . خدایا ! من شنیده ام که امام حسین (ع) سرش را از قفا بریده اند ، من دوست دارم سرم از قفا بریده شود . خدایا ! من شنیده ام که سر امام حسین (ع) بالای نی قرآن خوانده من که مثل امام حسین (ع)  با اسرار قرآنی نمی توانستم انس بگیرم که حالا بعد از مرگم قرآن بخوانم ، ولی به امام حسین (ع) خیلی علاقه و عشق دارم ، دوست دارم وقتی شهید می شوم سر بریده ام به ذکر (یا حسین یا حسین ) باشد .

و ما آن صحنه را دیدم که وصیت او عملی شد و تک تک وصیت او اجرایی شد .  

 


1-     

2-       


 

منبع

کتاب :   روایت مقدس                              نویسنده : سیره روایت شهداء

جلد :                                                              صفحه:  300

یا .....

ماهنامه اشراق اندیشه      شماره 15             


 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: فیش های تبلیغی 

کد :                                             فیش تبلیغ                      تاریخ :    /     /     13      

موضوع کلی : اخلاقی

مخاطب: عام   

نمایه :

ناپسند دانستن قرآن در  تجسس در منزل دیگران و بدون اجازه وارد شدن به خانه ها

م. عام :  حریم شخصی افراد

مناسبت: عام

م. خاص :  وارد شدن به حریم شخصی

نوع مطلب :داستان  

خلاصه فیش : بدون اجازه صاحب خانه در خانه ی او تجسس نکنیم .

 

در یكى از شب هاى تاریك ، عمر بن خطاب در زمان خلافت خود در كوچه هاى مدینه مى گشت و به مراقبت و سركشى خانه ها و كوچه ها مى پرداخت .عمر در یكى از كوچه ها دید چراغ خانه اى در آن وقت شب مى سوزد و حكایت از آن مى كند كه صاحب خانه بیدار است .عمر نزدیك آمد و از پشت در به تجسس و بازرسى پرداخت . او ضمن بازرسى از گوشه در دید كه مرد سیاهى ظرف مشروبى جلو خود نهاده و از آن مى نوشد. جماعتى هم با او نشسته و سرگرم گفتگو هستند.عمر از دیدن این منظره ناراحت شد كه چرا باید در شهر مدینه و زمان حكومت او مردم در خانه خود مجلس بگیرند و به میگسارى مشغول گردند.سعى كرد در را باز كند و غفلتاً وارد خانه شود، ولى هر چه كرد نتوانست در را بگشاید!ناچار از دیوار خانه بالا رفت و از پشت بام به زیر آمد و در حالیكه تازیانه معروفش بنام دره را در دست داشت ، ناگهان جلو ایشان سبز شد!حاضران مجلس تا عمر را دیدند از جا پریدند و در را گشودند و گریختند. عمر مرد سیاه را كه شراب مى نوشید گرفت و نگذاشت فرار كند.
مرد سیاه گفت : یا امیرالمؤمنین ! من با عمل خود مرتكب گناه شده ام ، اینك توبه مى كنم ، توبه مرا قبول كن .
عمر گفت : نه ، مى خواهم حد شرابخوار را درباره تو جارى كنم و به جرم این عمل زشت شلاق بزنم .مرد سیاه گفت : یعنى براى اینكه من یك عمل خلاف و كار خطا انجام داده ام ؟عمر گفت : آرى

 مرد سیاه گفت اگر من یك خطا و كار خلاف نموده ام ، خلیفه مرتكب سه كار خلاف شده است !بدین گونه:

1- خداوند مى فرماید:« و لا تجسسوا » بدون اطلاع و اجازه صاحبخانه ، خانه مردم را مورد تجسس و بازرسى قرار ندهید! ولى تو خطا كردى و تجسس نمودى                                                       
2-  خداوند مى فرماید:« و اءتو البیوت من ابوابها» از درهاى خانه وارد خانه ها شوید، ولى تو از پشت بام به زیر آمدى !!
3- خدا مى فرماید:« لا تدخلوا بیوتا غیر بیوتكم حتى تستاءنسوا و تسلموا على اهلها »به خانه اى جز خانه هاى خودتان وارد نشوید مگر اینكه آشنائى بدهید و به ساكنانش سلام كنید.من هم در پیشگاه خداوند توبه مى كنم و تصمیم مى گیرم دیگر چنین نكنم و گرد این كار نگردم .عمر توبه او را پذیرفت و سخنش را پسندید و از حد زدن وى در گذشت .

 


 

منبع

کتاب :  المستطرف              نویسنده :

جلد :  2                                صفحه 94

یا .....

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: فیش های تبلیغی 

زیباست که با خدای خود چت بکنیم                                 در سایت نماز شب عبادت بکنیم
ای کاش که ما فلاپی دل ها را                                        با عشق امام عصر فرمت بکنیم

                                                 اللهم عجل لولیک الفرج
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 مرداد 1390 توسط محمد شاملی
طبقه بندی: اشعار-- امام زمان 
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin